28 Грудня 2023
Наприкінці листопада відбулося розширене засідання Уряду Незалежного Татарстану (ПНТ) у вигнанні. Темою розширеного засідання, яке, швидше, нагадував Круглий Стіл була: «Зміцнення співробітництва тюркських громадсько-політичних організацій та ідеї, які ми можемо запропонувати для тюрків».
Першим узяв слово Рафіс Кашапов – прем’єр-міністр Незалежного Уряду Татарстану у вигнанні. Він зазначив, що Оренбург є важливим стратегічним коридором захисту народів Ідель-Уралу. І закликав працювати у цьому напрямі для деколонізації Росії. А також висловив подяку Нурлану Салтаєву — Представнику ПНТ у вигнанні в Республіці Казахстан за висвітлення нашої діяльності у всьому тюркському світі. »Наш Уряд та інші казанські суспільно-політичні організації активно ведуть роботу з татарами», – піднявши кулісу, поділився секретною інформацією Рафіс Кашапов.
Нафіс Кашапов – заст. прем’єр-міністра ПНТ зі спорту у вигнанні, представник руху «Вільний Ідел-Урал» у Польщі сказав про необхідність створення міжнародної багатонаціональної інформаційної служби. “Інформаційна війна сильніша за зброю, щоб показати брехливість російської пропаганди”, – сказав він. На сьогоднішній день інформаційна боротьба ведеться на різних майданчиках поширення масової інформації. Однією з наших переваг у цьому напрямі є те, що всі, поневолені Московією народи та регіони, разом у різних напрямках викривають і завдають інформаційного удару по нашому єдиному ворогові — Росії. Це плюс, але роботу в цьому напрямі дійсно необхідно глобалізувати.
“Інформаційна політика для загального розуміння першочергово повинна проводитися спільною мовою – російською”, – запропонував Лачин Мамішов – суспільно-політичний діяч з Азербайджану, представник Уряду Ічкерії в Швейцарії. Радою для ПНТ у вигнанні (за прикладом Ічкерії) було: » укладання з відповідними структурами уряду України угоди та створення збройних сил ПНТ у складі іноземного легіону України, щоб мати свою готову збройну силу – це цілком юридично обґрунтовано.»
Серікжан Мамбеталін — незалежний політик, еколог, колишній віце-президент Торгово-промислової палати РК, зазначив, що останнім часом процес об’єднання тюркських народів отримав серйозну динаміку — проводяться Саміти тюркомовних держав, але там порушуються питання лише країн-учасниць, які не озвучують проблеми татар, уйгурів в Китаї, азербайджанців в Ірані. » Це питання хочемо порушити на великому рівні в Туреччині. У травні 2024 року хочемо провести великий курултай Турана (як політичний захід) у Стамбулі із запрошенням президента Туреччини Реджепа Ердогана, представників, делегатів усіх тюркських народів, етносів, юртів. Оголосити про створення Турану. Цей захід буде у прямому ефірі турецьких телеканалів. Наразі треба будувати спільну роботу з Туреччиною. І цей Курултай ми хотіли б проводити щороку, як меджліс тюркських народів», – сказав у своєму виступі Серікжан Мембетелін. Ідея створення Турану та об’єднання тюркських народів існує досить давно. І, мабуть, є передумови щодо першого з’їзду представників народів Турана. Безперечно, Туреччина як одна з найсильніших тюркських країн могла б стати основою для подальшого об’єднання та допомоги різним тюркським народам. Але чи буде в Туреччині ухвалено політичне рішення з цього питання, зможемо побачити лише наступного року.
Взявши паузу, послухавши учасників засідання Рефат Чубаров висловив своє бачення співпраці тюркських народів через призму російської агресії в Україні. Рефат ефанді закликав вести роботу у напрямі усвідомлення тюрками злочинної сутності Москви, не брати участь у цьому злочинному режимі, знайти форми обговорення проблеми зі своїми народами.
«Діаспори за кордоном мають брати участь разом з українцями на різних пікетах, акціях та мітингах, об’єднувати зусилля. Разом добиватися поразки Росії у війні з Україною», – сказав Рефат Чубаров. А також додав, що важливою метою є підготовка своїх кадрів та робота з молоддю. Ці цінні поради нам необхідно взяти на озброєння, оскільки наша головна мета — це деколонізація Росії та набуття поневоленими Московією народами власних незалежних демократичних держав.
Фарит Закієв — Голова ВТОЦ у своїй промові закликав: «Впливати на колективний Захід, ООН, на членів Рад Безпеки для боротьби з фашистською Росією, щоб вони посилили санкції проти Росії, виключили з ООН».
«Тюркський світ — політично-економічний проект, що включає величезні простори, з наднаціональним баченням, яке ґрунтується на 3 компонентах: мові (ключовий фактор ідентичності), культурі та релігії, спільності історії та осмисленні себе в цій історії,-» почав свій виступ Артем Хан – представник Киргизстану, редактор проекту «Воістину».
Представник ПНТ у вигнанні в Республіці Казахстан Нурлан Салтаєв зазначив, що: “З геополітичної точки зору існування незалежного Ідель-Уралу вигідне всім Тюркським державам.”
Один із засновників Татарського Національного руху одним із головних завдань визначив підготовку тюрської еліти, своїх кадрів, працювати на випередження. «Росія заклала багато «мін» — має бути урядова стратегія».
Юлій Шуліпа – почесний консул Чеченської Республіки Ічкерії в Україні дав правову оцінку становищу Татарстану в міжнародному праві та порадив: «Постаратися отримати Постанову Верховної Ради – визнати тимчасову окупацію РТ, геноцид татарського народу, суверенітет РТ в особі УНТ за кордоном. «
Також на Засіданні взяли участь Марія Очір, – археолог, доктор історичних наук, член Конгресу ойрат-калмицького народу, Микита Андрєєв – член науіонально-визвольного руху Саха-Якутії, Анвар Курманкаєв – представник міжнародної організації Вищої Ради Ногайського народу, Шаміль Амангільдін – член національного руху за кордоном, Павло Железняк, Юлія Файзрахманова, Тагір Мінібаєв та багато інших.
Модератором розширеного засідання виступила Абдрахманова Аїда — заступник прем’єр-міністра УНТ у вигнанні з національних та релігійних питань та член Ліги Вільних Націй. «Цей досвід проведення розширеного засідання для нас є досить новим. Ми, якщо зважити на часовий інтервал з дня повномасштабного вторгнення росії в Україну до сьогодні — першопрохідці у цій справі. Думаю, що все пройшло добре, – поділилася своїми враженнями Аїда Абдрахманова.
Свої вітальні промови Круглому Столу направили також Різван Кубакаєв – прем’єр-міністр Уряду Незалежної Ногайської Республіки, Олег Магалецький – ідейний організатор та керівник проекту «Форум Вільних Держав Постросії». Закінчимо, мабуть, вітальним посланням Володимира Костенка — громадського діяча зі США: Нехай живе, тюркський світ, відроджена тюркська цивілізація в усьому світі — від Крайнього Сходу до Кіпру!
Комментарии
Отправить комментарий