25 Березня 2024
Два підконтрольні ФСБ Росії Telegram-каналу ОБХСС та Замполіт Татарії 22 та 25 березня 2024 року відповідно опублікували інформацію з метою дискредитації Уряду Незалежного Татарстану у вигнанні. У цій статті прислужники московського кремля спробували скомпрометувати лідерів національного руху, які все своє життя та суспільно-політичну діяльність присвятили свободі татарського народу та справі Незалежності Татарстану!
Нижче до вашої уваги додаю текст «спеціальної операції» з дискредитації Уряду Незалежного Татарстану у вигнанні, заснованого на конспірологічних здогадах та неглибокому аналізі загальнодоступної інформації:
«З приводу так званого «уряду Татарстану у вигнанні».
Ця структура виникла за підтримки західних та турецької розвідок наприкінці 2008 року. На той час татарський сепаратизм у республіці був добряче придушений, та його найбільш одіозні представники ще зберігали активність. І серед них найвідомішими були одіозна татарська письменниця, русофобка та екстремістка Фаузія Байрамова (пізніше двічі ставала фігурантом кримінальних справ), а також екстремісти та карні злочинці брати Кашапови, в т.ч. нинішній глава «уряду Татарстану у вигнанні» Рафіс Кашапов.
У грудні 2008 року в Набережних Човнах зібралося 25 представників т.зв. «Міллі Меджлісу» – незареєстрована організація, створена ще на початку 1992 року і претендувала на статус татарського «національного парламенту». Серед учасників цього зборища були відомі з 1990-х років татарські націоналісти-екстремісти, зокрема Зіннур Агліуллін, Талгат Ахмадішин, Дамір Шайхутдінов. Але головним із них був Віль Мірзаянов, який підключився до заходу зі США через інтернет.
Хто такий Віль Мірзаянов? Це вчений-хімік, який на початку 1990-х років розкрив російські військові секрети, до яких він мав доступ з радянських часів. Його було засуджено, але під тиском американців його звільнили. У 1995 році Мірзаянов емігрував до США і з того часу активно працював під керівництвом ЦРУ у програмах, спрямованих на провокування в Росії міжнаціональних розколів та сепаратизму. Будучи етнічним татарином, Мірзаянов став головним провідником інтересів татарських сепаратистів у США. У 2001–2002 роках він відвідав Татарстан, після чого його звинуватили у шпигунстві, видворили за межі Росії, закривши в’їзд до нашої країни.
Реанімації «Міллі Меджлісу» у грудні 2008 року передувала зустріч Віля Мірзаянова з Фаузією Байрамовою у жовтні того ж року у Німеччині. Саме тоді було обговорено основні рішення майбутнього зборища, зокрема створення т.зв. «національного уряду», до складу якого з подачі Мирзаянова увійшла низка іноземців з татарським корінням, у тому числі журналіст Х.Кулечйуз (Німеччина), історик Ікл Курбан, літератор Роза Курбан (Туреччина). Серед «міністрів» «уряду» також значилася дочка Байрамової, що давно живе за кордоном, політолог Зульфія Кадир.
“Уряд Татарстану у вигнанні” було створено за підсумками засідання “Міллі Меджлісу” у грудні 2008 року в Набережних Човнах. Його головою став Віль Мірзаянов. Тобто від початку цей «уряд» передбачав перебувати за кордоном, щоб стати координатором провокування татарського сепаратизму всередині Росії. Зрозуміло, що під цю діяльність передбачалося фінансування лінією ЦРУ, в чому був особливо зацікавлений Віль Мірзаянов (однієї зарплати професора в Прінстоні йому вже не вистачало).
Мірзаянов був головою «уряду» до лютого 2023 року, після чого йому на зміну прийшов ще відоміший екстреміст Рафіс Кашапов.
Рафіс Кашапов разом зі своїми братами прийшов у татарський національний рух із кримінального середовища 1990-х років, зробивши статки на торгівлі алкоголем. За ці гроші фінансувалися численні націоналістичні шабаші, а також підтримка чеченських сепаратистів за часів Аслана Масхадова. До речі, торгівля алкоголем не заважала братам Кашаповим позиціонувати себе як «правовірних мусульман». За час своєї незаконної політичної діяльності в Росії Рафіс Кашапов був чотири рази судимий за екстремістськими статтями. Після відсидки терміну він у 2017 році виїхав в Україну, а у 2018 році осів у Лондоні, де його прибрала до рук одна із британських секретних розвідок.
Перехід у 2023 році керівництва «уряду Татарстану у вигнанні» до рук Кашапова говорить про те, що саме британська розвідка бере в свої руки діяльність татарських сепаратистів, вбудовуючи їх у русло підтримки бандерівського режиму в Україні. А це означає, що не варто виключати загрози в республіці диверсійної та терористичної активності з огляду на те, що в Татарстані є симпатизанти бандерівського режиму.»
Аїда Абдрахманова – заступник. прем’єр-міністра Уряду Незалежного Татарстану у вигнанні з національних та релігійних питань.
Правительство Независимого Татарстана
Комментарии
Отправить комментарий